Polski Polski

Zbiorniki nierdzewne

Home Domyślna › Stacje mycia CIP

Stacje mycia CIP

Stacje mycia w układzie zamkniętym   CIP (Cleaning in Place) przeznaczone są do chemicznej dezynfekcji i mycia urządzeń i wyposażenia technologicznego  min. zbiorników magazynowych i procesowych, mieszalników w zakładach przemysłu spożywczego, chemicznego oraz farmaceutycznego.

Stacje mycia dzielimy ze względu na

*budowę:

-stacjonarne

- przejezdne

- dwu i trzy zbiornikowe

 

*proces:

- jedno i wielotorowe

- jedno i dwufazowe

 

*obsługę:

- ręczne

- półautomatyczne

-automatyczne

 

Stacja mycia CIP zapewnia elastyczność pracy dzięki zastosowaniu równoległych torów oraz wysoką jakość mycia jak również możliwość obiegu środków myjących przez zbiornik główny, kontrolę stężenia i automatyczne dozowanie środków myjących. Zbiorniki na środki myjące oraz wodę wykonane są ze stali kwasoodpornej (układ niezależny lub jednolity kontener ), wydajność pompy podającej uzależniona jest od średnicy mytych rurociągów (z reguły wynosi od 20 tys. l/h) , przepływowy wymiennik ciepła (płytowy bądź rurowy). W pełni zautomatyzowany proces mycia zwiększa skuteczność jego skuteczność i bezpieczeństwo obniżając koszty eksploatacji.

Zgodnie z wymaganiami Klienta konfigurujemy stację mycia CIP w systemy podgrzewania i regulacji temp. roztworu myjącego  oraz pomiaru i regulacji stężenia środków myjących  podczas przygotowywania roztworu oraz na powrocie.